__________________________________________________________________________________________________


Walachian Series of Darts 2018 (20)

20. května 2018 v 20:05 | Pepe |  SOFTYValašští Žraloci společně s restaurací Na koupališti uspořádali v lednu, únoru, březnu a dubnu sérii šestnácti šipkových turnajů jednotlivců - Walachian Series of Darts 2018. Celá série vyvrcholila v sobotu 12. května 2018 v restauraci Na koupališti závěrečným turnajem "Walachian Series of Darts Finals 2018", do kterého se kvalifikovala dvanáctka hráčů - Jaroslav Fojtík, Martin Janák, Petr Janotka, Radek Kocián, Petr Krpec, Václav Krpec, Kristián Lokaj, Jakub Peloušek, Petr Peloušek, Patrik Piskoř, Radek Rozehnal a Jakub Vašenda.
Na samotný turnaj, který se hrál systémem oboustranného pavouka, nakonec dorazilo jedenáct z dvanácti kvalifikovaných hráčů. Chyběla pouze šipková legenda Radek "Dísek" Rozehnal.
Hráči byli do pavouka nasazení podle umístění v tabulce po základní části WSoD 2018. To znamená, že první hráč tabulky se střetl s šestnáctým hráčem tabulky, a dále 2. - 15., 3. - 14., 4. - 13., 5. - 12., 6. - 11., 7. - 10., 8. - 9.
V 1. kole měli volný los první čtyři nasazení hráči a také sedmý nasazený Venca Krpec, který měl za soupeře nedorazivšího Díska. Úvodní série duelů nepřinesla žádná velká překvapení a všichni favorité svá utkání zvládli.
Ovšem hned v té následující se děly věci. Pepe prohrál zcela zaslouženě s Kristiánem 0:3, Pely se stále se lepšícím Vencou také 0:3 a Peter podlehl po velkém boji sládkovi Bergerovi 2:3 (pokud mě zdání neklame, vedl Peter 2:0). Poslední duel této série dopadl podle předpokladů a Junny v něm porazil Jaurina 3:0.
Následovala série duelů na levé straně pavouka, ve které už šlo o bytí či nebytí. V ní porazil Pepe Edgara, Pely Kocába a Čenda Jaurina. Peter měl volný los. Poražení Edgar, Kocáb a Jaurin, spolu s nepřítomným Dískem tak obsadili konečné 9. - 12. místo.


V další sérii duelů levé strany na sebe nejprve narazili Pepe a Pely. Koncovku rozhodujícího třetího legu zvládl lépe hlavně po psychické stránce Pely. Pepe nevyužil čtyři mečboly a s turnajem se rozloučil celkem brzy. Konečná 7. - 8. příčka je pro hráče s ligovými zkušenostmi určitě zklamáním. Po duelu Pepe - Pely následoval souboj Peter - Čenda. Úspěšnější byl žralok Peter. Baviči Čendovi tedy patří také dělená sedmá příčka.


Pojďme nyní zpět na pravou stranu pavouka. Tam se v další sérii odehrály dva překvapivě velmi vyrovnané duely, ve kterých nakonec přece jen uspěli favorité Junny (toho hodně potrápil Berger) a Venca (tomu vzdoroval Kristián).
A čekaly nás další dvě série duelů levé strany. V té první porazil Pely do té doby velmi dobře hrajícího Bergera 2:0, následně Peter podlehl největšímu překvapení turnaje Kristiánovi 1:2. Peter a Berger tak skončili na děleném pátém místě.


Vítězové předchozích duelů Pely a Kristián si to poté rozdali mezi sebou a úspěšnější byl hlavně díky velmi dobré zavíračce Pely. Poraženému Kristiánovi patří konečná čtvrtá příčka, což je vzhledem k tomu, jak krátce šipky hraje, velký úspěch.


Ve finále pravé strany se střetli Junny a Venca. Úspěšnější byl hráč prvoligového frýdecko-místeckého Rance, Junny.
Ve finále levé strany došlo k repríze utkání 2. kola Pely - Venca. Nasazená dvojka turnaje Pely oplatil Vencovi předchozí porážku a postoupil do finále. Druhý zástupce Valašského pivovaru Venca, tak skončil na velmi pěkném třetím místě.


Zbývalo rozluštit poslední tajenku a to, kdo se stane vítězem prestižního šipkového klání nazvaného Walachian Series of Darts Finals. Finále turnaje svedlo dohromady prvního a druhého hráče tabulky Walachian Series of Darts 2018, Junnyho a Pelyho. Samotný finálový souboj začal lépe favorizovaný a ligovými boji ostřílený Junny a šel do vedení 3:0. Ovšem Pely se nevzdal, bojoval a předvedl famózní obrat! Zejména díky nekompromisní zavíračce vyhrál pět legů v řadě a mohl se radoval z cenného turnajového prvenství.


V celém finálovém turnaji bylo hozeno jedno bingo, jehož autorem byl trochu symbolicky celkový vítěz turnaje a nejlepší bingař celé série WSoD 2018 Pely (4 binga).


Závěrem bychom chtěli touto cestou poděkovat zaměstnancům restaurace Na koupališti, jmenovitě Marii, Kristiánovi a Martě.
Velice si vážíme přístupu majitelů restaurace Na koupališti - Gabriely a Kamila. Patří jim obrovský dík za vstřícnost, ochotu a hlavně za poskytnutí mimořádných podmínek (mimo jiných, sponzoring prohozů, propůjčení elektroniky, bezplatný pronájem sálu) potřebných k uskutečnění všech již proběhlých šipkových akcí.

Walachian Series of Darts Finals 2018
12. 5. 2018
Restaurace Na koupališti

1. kolo (na 2 vítězné legy)
Janák Martin (1) - volný los
Piskoř Patrik (8) - Fojtík Jaroslav (9) 0:2
Janotka Petr (4) - volný los
Krpec Petr (5) - Kocián Radek (12) 2:0
Peloušek Jakub (2) - volný los
Krpec Václav (7) - Rozehnal Radek (10) 2:0 (K)
Peloušek Petr (3) - volný los
Lokaj Kristián (6) - Vašenda Jakub (11) 2:1

Levá strana (1. kolo)
Piskoř Patrik, Kocián Radek, Rozehnal Radek, Vašenda Jakub - volný los

Pravá strana (1. kolo - na 3 vítězné legy)
Janák Martin - Fojtík Jaroslav 3:0
Janotka Petr - Krpec Petr 2:3
Peloušek Jakub - Krpec Václav 0:3
Peloušek Petr - Lokaj Kristián 0:3

Levá strana (2. kolo - na 2 vítězné legy)
Piskoř Patrik - Peloušek Petr 0:2
Kocián Radek - Peloušek Jakub 1:2
Janotka Petr - Rozehnal Radek 2:0 (K)
Vašenda Jakub - Fojtík Jaroslav 2:1

Levá strana (3. kolo - na 2 vítězné legy)
Peloušek Petr - Peloušek Jakub 1:2
Janotka Petr - Vašenda Jakub 2:0

Pravá strana (2. kolo - na 3 vítězné legy)
Janák Martin - Krpec Petr 3:2
Krpec Václav - Lokaj Kristián 3:2

Levá strana (4. kolo - na 2 vítězné legy)
Peloušek Jakub - Krpec Petr 2:0
Janotka Petr - Lokaj Kristián 1:2

Levá strana (5. kolo - na 2 vítězné legy)
Peloušek Jakub - Lokaj Kristián 2:0

Finále pravé strany (na 3 vítězné legy)
Janák Martin - Krpec Václav 3:1

Finále levé strany (na 3 vítězné legy)
Peloušek Jakub - Krpec Václav 3:0

Finále turnaje (na 5 vítězných legů)
Peloušek Jakub - Janák Martin 5:3

Konečné pořadí Walachian Series of Darts Finals 2018
1. Peloušek Jakub
2. Janák Martin
3. Krpec Václav
4. Lokaj Kristián
5. - 6. Janotka Petr, Krpec Petr
7. - 8. Peloušek Petr, Vašenda Jakub
9. - 12. Fojtík Jaroslav, Kocián Radek, Piskoř Patrik, Rozehnal Radek

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pepe Pepe | 20. května 2018 v 20:40 | Reagovat

Skvěle! Ještě jednou velká gratulace! Mám z tebe radost!

2 Junny Junny | 21. května 2018 v 10:25 | Reagovat

Velka gratulace Kubo. Jses dost do rej :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.