____________________________________________________________

Lakeside World Pro 2017 International Play-offs a Winmau World Masters

28. listopadu 2016 v 0:07 | Pepe |  STEELY

Franta s Danem míří do světa …

V neděli 17. dubna 2016 pořádala Česká šipková organizace kvalifikace na turnaje Winmau World Masters a Lakeside World Pro Championships Play-Offs mužů a žen. Více o těchto kvalifikačních turnajích píši ZDE.
Z mužů si účast na Winmau World Masters a Lakeside World Pro Championships Play-Offs vybojovali František Humpula, Pavel Jirkal, Daniel Barbořák a Petr Hynčica.
V ženské kategorii si účast na Winmau World Masters a Lakeside World Pro Championships Play-Offs vybojovala Eva Sobotková.
Protože jde z pohledu moravskoslezských klasických šipek o vskutku historickou událost, vždyť do kolébky šipkového sportu Anglie zamíří rovnou dva zástupci našeho regionu, rozhodl jsem se této šipkové události věnovat trochu podrobněji.
A na úvod je tu rozhovor s dvěma účastníky anglické mise, s Danem Barbořákem a Frantou Humpulou.

- Jaké byly tvé pocity, když už bylo jasné, že ses kvalifikoval na Winmau World Masters a Lakeside World Pro Championships Play-Offs?
Dan: "Mé pocity byly smíšené. Na jedné straně nadšení, že si zahraju v legendárním Lakeside Country Clubu a na druhé určitý respekt k šipkovým hvězdám asociace BDO."
Franta: "Těšil jsem se, ale teď mám obavy a trochu i nervy. Je to i kvůli tomu, že poprvé poletím."

- Připravuješ se nějak speciálně na tyto turnaje?
Dan: "Tak určitě se připravuji intenzivněji. Od postupu z kvalifikace trénuju každý den tak dvě až tři hodiny proti počítači, který jsem si nastavil tak, abychom se pohybovali okolo průměru 85 - 90 bodů na kolo."
Franta: "Přípravu jsem spíše podcenil a poslední dny jsem téměř ani neházel. Dva dny před odletem jsem byl na Regionálu."

- S kterým hráčem, či hráči by sis v Anglii rád zahrál?
Dan: "Nejraději bych si zahrál s Darrylem Fittonem nebo Glenem Durrantem. Podle mě hrají skvělé šipky. To ale bezpochyby předvedou nebo spíš budou muset předvést všichni, kteří proti takovým hráčům budou hrát."
Franta: "Asi proti Fittonovi, jinak je mi to fuk."

- S jakým umístěním by si byl spokojen?
Dan: "Chtěl bych se probojovat mezi posledních 32 hráčů. Tam už narazíte na nasazené hráče ze světové Top 16. Představa, že hrajete na pódiu v Lakeside proti některé z hvězd BDO a v sále vás sledují stovky fanoušků to je, jak se říká, k nezaplacení. A to je důvod proč na tyto prestižní turnaje jedu."
Franta: "Chtěl bych si zahrát na Big Stage, ale jedu tam hlavně sbírat zkušenosti. Jinak první místo by nebylo špatné :-)"

Pánové, díky, že jste si udělali čas a odpověděli mi na pár otázek. Přeju hodně štěstí, pevnou ruku a užijte si to tam!
Závěrem speciální poděkování Kolodějovi za zprostředkování rozhovorů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kakač kakač | E-mail | 29. listopadu 2016 v 15:37 | Reagovat

Užíjte si to;-) ;-)

2 kris kris | 29. listopadu 2016 v 22:34 | Reagovat

velmi zajímavé info Pepe, dovolil jsem si použít odkaz sem na našich stránkách. Předpokládám ale, že to bylo zbytečné, páč kdo se zajímá o šipky, leze stejně vždycky nejdřív sem ;-)

3 Pepe Pepe | 1. prosince 2016 v 20:52 | Reagovat

[2]: Ahoj Krisi
Není problém :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.